Matematyka Informatyka J. angielski J. hiszpański Teatr
Wydarzenia - 2010


Andrzejki 2010
Nasze andrzejki Andrzejki obchodzi się 30 listopada. My w naszej świetlicy również obchodziliśmy to święto. Na rozpoczęcie pani Beata przedstawiła wróżki i wróżbitów. Bartosz jeden z wróżbitów opowiedział o Andrzejkowych przepowiedniach i przysłowiach związanych z tym dniem.Następnie drugi z wróżbitów Bartek, przeczytał wiersz związany z Andrzejkami. Po tym wstępie zaczeliśmy wróżby. Podzieliliśmy się na grupy i każda grupa poszła do innych wróżbitów i wróżek. Pierwsza grupa zaczęła od szklanej kuli, następnie było serce z imionami chłopców lub dziewcząt. Były jeszcze inne wróżby np.znaczenie kwiatów,kram z marzeniami,wróżby z kart i najważniejsze, najstarsza wróżba andrzejkowa czyli buty. Po skończonych wróżbach odbyła się dyskoteka,na której również nie zabrakło atrakcji.Odbyły się zabawy z balonem,gra ze spinaczami oraz taniec na gazecie i taniec z krzesłami,po każdym konkursie była słodka nagroda.Na zakończenie odbyła się dyskoteka.

DOMINIKA POBORCZYK

Andrzejki odbyły się w dniu 30.11.2010 roku o godz 17.00 w świetlicy wiejskiej w Węgrzynowicach. My też obchodziliśmy to święto. W tym dniu były imieniny Andrzeja i stąd wyszło ANDRZEJKI. Były również wróżby, które prowadziła pani Beata Rutkowska Cała. Wróżyli także: Bartłomiej Janusz Mierzejewski, pani Justyna Kowalczyk, pani Agnieszka Poborczyk, Bartosz Pietrzak, pani Aneta Antkowiczicz i Dominika Poborczyk. Po wróżeniu odbyła się dyskoteka. Muzykę "puszczał" Albert Ziętara. Były również konkursy z nagrodami. Nagrodą głowną były cukierki a nagrodą pocieszenia lizaki. Zwycięzcami były: WiktoriaTrzonek, Klaudia Anna Mierzejewska, Sara Jagiełło, Dominika Poborczyki, Agata Pietrzak. Był również mały poczęstunek. Po dyskotece sprzątaliśmy sprzęt oraz całą salę. Dyskoteka ta bardzo mi się podobała.

BARTŁOMIEJ MIERZEJEWSKI

Zobacz galerię zdjęćWycieczki - Kłodawa, Uniejów
11.08.2010 r. fundacja Ex Litteris Libertas zorganizowała wycieczkę do Kłodawy i Uniejowa.

Zobacz galerię zdjęć


Wycieczka do Łodzi
Wycieczka do Łodzi (warsztaty w Muzeum Sztuki Współczesnej ms2 w 2 grupach wiekowych - chyba wszystkich to wciągnęło, zwiedzanie Muzeum Fabryki oraz seans filmowy ze szczęśliwym zakończeniem).

Zobacz galerię zdjęć


Zabawki fizyczne
W czasie ferii fundacja Ex Litteris Libertas zorganizowała dla dzieci cykl zajęć pod hasłem "Zabawki fizyczne" - ekstremalne stany skupienia materii. Zajęcia poprowadził pan Karol Ławniczak.

Zobacz plakat

Zobacz galerię zdjęć


Spotkanie noworoczne
Podsumowanie półrocza odbyło się podczas spotkania noworocznego. Spotkanie uświetniła Muzyczna podróż po Europie.

Zobacz galerię zdjęć


© Copyright Ex Litteris Libertas 2008-2012
Wszystkie prawa zastrzeżone