Matematyka Informatyka J. angielski J. hiszpański Teatr
Wydarzenia - 2009


Pożyteczne ferie
Z przyjemnością zawiadamiamy, że w okresie od 30.01.2009r. do 07.02.2009r. w Świetlicy w Węgrzynowicach będzie realizowany projekt pod hasłem "Pożyteczne ferie 2009". Zaplanowane są następujące zajęcia:
 1. wyjazd do Łodzi (teatr, eksperymentatorium, obiad, Manufaktura-dzieci od 6 lat)
 2. zajęcia w świetlicy w godz. 9:00- 13:00, między innymi:
  1. Będę artystą! - cykl zajęć mających na celu przygotowanie przedstawienia teatralnego - własna adaptacja baśni "Jaś i Małgosia", która na koniec zostanie zaprezentowana dla zaproszonych gości;
  2. "Matematyka inaczej" warsztaty matematyczne przygotowujące do sprawdzianu szóstoklasisty;
  3. "Tajemnica kropli wody" poznawanie środowiska przyrodniczego poprzez doświadczenia i eksperymenty;
  4. "Polonista-artysta" zajęcia mające na celu doskonalenie umiejętności redagowania wypowiedzi (opis postaci, list, zaproszenie);
  5. "Jaś i Małgosia - poliglotami" - gry i zabawy z językiem angielskim, czyli niepoważnie o poważnych sprawach - poszerzenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim;
  6. podsumowanie zajęć nastąpi 07.02.2009r. Będzie to prezentacja przygotowanego przez dzieci i młodzież przedstawienia teatralnego, rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie nagród oraz uroczysty bal karnawałowy.
Udział w zajęciach jest nieodpłatny, prosimy natomiast o wpłatę 10zł na zorganizowanie balu (poczęstunek, DJ).

Zobacz galerię zdjęćDzień Dziecka 2009
"Czy lubicie bajki, czy lubicie słodycze, czy lubicie dobrą zabawę...?"

Właśnie tak trzy wróżki przywitały 1 czerwca licznie zgromadzone w świetlicy dzieci, rodziców oraz ich babcie i dziadków. Następnie wróżki poprosiły, by dzieci pomogły bajkowym postaciom powrócić do Krainy Baśni. Poprzez rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli i inne zabawy dzieci udowodniły, że znają bajki. Bajkowe postacie powróciły na swoje miejsca. Ale to wróżkom nie wystarczyło. Chciały wiedzieć, czy rodzice pamiętają bajki i baśnie. Okazało się, że rodzice nie są gorsi od dzieci. Aby potwierdzić, że nadal lubią bajki, zaprezentowali "Czerwonego Kapturka" we współczesnym wydaniu. W role głównych bohaterów wcielili się:
 • Czerwony Kapturek - Irena Rutkowska
 • Babcia - Agnieszka Poborczyk
 • Mama - Małgorzata Pietrzak
 • Wilk - Marcin Szczurkowski
 • Leśniczy - Paweł Antkowicz
 • Narrator - Sylwia Trzonek
W role wróżek wcieliły się: Agnieszka Szczurkowska, Anna Pawlicka, Beata Cała.

Bajka spodobała się, gdyż publiczność żywo reagowała śmiechem, okrzykami przerażenia i grozy. Ale to nie koniec atrakcji przygotowanych na ten wyjątkowy dzień. Nadszedł czas na podsumowanie zajęć z matematyki, informatyki, jęz. angielskiego, zajęć ogólnorozwojowych, które odbywały się w świetlicy w czasie roku szkolnego. Za najwyższą frekwencję p. Marzena Lachowska wręczyła nagrody książkowe, gry komputerowe, słodycze, a p. Grażyna Bronowska rozlosowała wycieczkę do Londynu oraz dwa wyjazdy na kolonię. To nie byle jakie nagrody, a obdarowani mogą mówić o szczęściu! Po tych niebywałych emocjach nadszedł czas na słodki poczęstunek oraz zabawę przy muzyce.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przybyli do naszej świetlicy oraz tym, którzy włączyli się w przygotowanie tej atrakcyjnej imprezy.

Beata Rutkowska-Cała

Zobacz galerię zdjęć


Wycieczka do Warszawy
Fundacja Ex Litteris Libertas zorganizowała dwudniową wycieczkę do Warszawy. W programie znalazło się m.in. zwiedzanie Zamku Królewskiego, ciekawych muzeów. Oprócz tego podczas wycieczki odbyły się lekcje muzealne w Muzeum Narodowym w Warszawie, lekcja historii w Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzieci odwiedziły też studio TVN i wzięły udział w polowaniu na autografy. Pozostałe atrakcje to m.in. Krakowskie Przedmieście i spacer wokół królewskiego traktu, oczywiście interaktywne kino 3D, dość upalny i męczący spacer po Łazienkach).

Zobacz galerię zdjęć


Pozostałe atrakcje
W 2009 r. fundacja Ex Litteris Libertas zorganizowała wiele atrakcji, wśród których znalazły się m.in. ognisko na zakończenie lata. Koniec roku zakończył się natomiast wspólnym spotkaniem gwiazdkowym i odwiedzinami Św. Mikołaja.

Zobacz galerię zdjęć


© Copyright Ex Litteris Libertas 2008-2012
Wszystkie prawa zastrzeżone